Pila Martinice ohromila truhlářské učně

Ve středu 17. května navštívili naši žáci firmu, kde se zpracovává dřevo, a to od přivezení z lesa až po dokončený výrobek, někdy je to vlastně i stavba. Tento podnik s názvem Pila Martinice se nachází v krásném prostředí, kde je vše nebývale upravené  – ve firmě, ale především kolem ní.

Přivítal nás zástupce pily pan Cibulka, který má na starosti veškerý chod výroby a údržby. Ještě než jsme vyrazili na vlastní prohlídku, řekl nám něco o firmě, jak vznikla a jak se rozrůstala. Dále jsme se dozvěděli něco o výrobě. Velká část jejich zakázek míří do zahraničí, převážně do Francie, Německa a Rakouska. V současné době vyrábí krovy na domy do francouzských Alp. Po velmi zajímavé přednášce jsme se vydali na prohlídku provozu, kde si na své přišli především truhláři, vždyť právě pro ně byla exkurze pořádána. Setkali se zařízením a stroji, které se nenachází v našem blízkém okolí, ale je dobré o nich vědět. Hlavně CNC stroj na opracování dřeva, jež se používá na výrobu tesařských konstrukcí, byl úžasný. Ale i máčecí vany a tlakové nádoby určené na impregnaci dřevěných materiálů nás také zajímaly.

Zkrátka jsme moc rádi, že jsme našli tento zajímavý, a podle povídání pana Cibulky, úspěšný podnik. Kluci s Míšou Kolkovou byli pochváleni průvodcem za vzorné chování během 2 hodin prožitých v Martinicích a domů se vraceli plni dojmů.

Karel Šácha

Napsat komentář